×


902327127754

SAKIZ ADASI KAPI VİZESİ

2024 Yılı İçin Sakız Adası Kapı Vizesi BAŞLAMAMIŞTIR

Sakız Adası Kapı Vizesi

Sakız Adası Kapı Vizesi uygulaması 2023 sezonu için başlamamıştır ve ne zaman başlayacağı ile ilgili net bir tarih yoktur. Fakat önümüzdeki yıllarda tekrar başlaması söz konusudur.

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var. Yunanistan ve Yunan Adalarına seyahat edebilmek için Türk vatandaşlarının Shengen Vizeye ihtiyaçları vardır. Bu uygulamadan sadece YEŞİL PASAPORT sahipleri muaftır ve vizesiz Shengen bölgelerine seyahat edebilirler.

Yunanistan'ın uyguladığı kapı vizesi sadece Türkiye'ye yakın 6 tane ada için geçerlidir. Bunlar sırasıyla Sakız Adası ( Chios ) , Midilli ( Lesvos ) , Sisam ( Samos ) , Kos ( İstanköy ) , Rodos ve Meis adalarıdır. Vize başvurusu sanıldığı gibi aynı gün ve seyahat eden kişiler tarafından yapılmaz. Başvuruyu sizin adınıza 3 gün önceden bize göndermiş olduğunuz.evraklarla biz ATLAS-TUR yapar.

sakız adası kapı vizesi

Kapı Vizesi Nedir ?

yunan adaları kapı vizesi

Kapı Vizesi nedir sorusunun cevabını size burada veriyoruz. Kolay vize olarak da bilinen bu uygulama bazı ülkeler tarafından uygulanmaktadır. Her ülkenin başvuru şartları farklı olabilir.

Kolay vize seyahat eden turistlerin bir bölgeye kısa bir süreliğine seyahat etmelerini sağlar ve gümrük kapılarında verilir. Kalma süresi kısa olan ve genellikle tek girişli olarak verilen vize ile bu sağlanır

Sakız Adası gümrüğünde verilen kapı vizesi Shengen değildir. Hellas yani ulusal vize verilir ve sadece Yunanistan için geçerlidir.

Almış olduğunuz vizede yazan gün sayısı kadar Yunanistan'da kalabilirsiniz. Eğer bu süreyi geçirir veya beyanınız dışında başka bölgeye - ülkeye seyahat etmeye çalışırşanız büyük ihtimalle ceza alacaksınız

İstenilen Belgeler Nelerdir ?

Sakız Adası Kapı Vizesi için istenilen evrakları aşağıda yazıyor. 2023 yılı için bu uygulama BAŞLAMAMIŞTIR. Her yıl istenilen belgeler ve uygulama değişiklik göstermektedir.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır ?

Yunanistan vizesi almak için kendiniz başvuru yapabileceğiniz gibi bu işi takip eden acentelerden de yardım alabilirsiniz. Başvuru konsolosluğa değil onun vize için temsile yetkilendirdiği Kosmos Vize'ye yapılır. 

Yunanistan vize başvurusu için gerekli bütün belgeleri Kosmos Vize'nin web sayfasında bulabilirsiniz. Randevunuzu alarak sizden istenilen bütün evraklarla başvuru yapmanız durumunda vizeniz takribi bir hafta içerisinde çıkmış olacaktır.

Yunanistan vize başvurusu yapacak ve Sakız Adası'na seyahat etmeyi planlıyorsanız. Sizden istenilecek Çeşme Sakız Adası feribot biletini  web sayfamız üzerinden temin edebilirsiniz. Almış olduğunuz bilet konsolosluğun istediği gibi QR kodlu olarak hazırlanmış olacak.

Lütfen sizden istenilen bütün evrakarı istenildiği gibi ve gerçek rezervasyon ( otel - bilet v.b ) belgeleri sunun. Aksi taktirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ve yapmış olduğunuz bütün masrafla birlikte zamanınızda boşa gitmiş olur.

Atlas-Tur sadece Sakız Adası Kapı Vizesi hizmeti vermektedir.

yunanistan kapı vizesi
    Whatsapp İletişim Hattı