×


902327127754

Kurallar

Lütfen Genel Kuralları Dikkatlice Okuyunuz

 

SATIŞ VE TAŞIMA KOŞULLARI

Genel Şartlar

Çeşme ve Sakız adası ( Chios ) arasında yapılacak bu seyahatte,  taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca belirlenmiş kurallara ve " ATLAS-TUR Turizm İşletmeleri ve San. Tic. A.Ş.'nin " aşağıda belirtilen kurallarına bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.

ATLAS-TUR Turizm İşletmeleri ve San. Tic. A.Ş’ye ait olan sakizadasibileti.com.tr  web adresinden yapılan  tüm rezervasyonlarda taşımacı şirketlerin genel kuralları geçerlidir.

Rezervasyon ve İptal İşlemleri

Şirket kurallarımız gereği, web sayfamız üzerinden ( sakizadasibileti.com.tr )  alınan bilet iptal edilmek istenirse taşıyıcı gemi firması ile görüşülür ve taşıyıcı gemi firmasının bileti iptal etmesi ve geri ödeme yapması durumunda yolcuya geri ödeme yapılır. Aksi taktirde bilet iptal olmaz ve ödenen bilet ücreti yanar. Sefer tarihinden  1 gün öncesine kadar ise (24 saat )  sadece 3 ay boyunca tekrar aynı kişilerin kullanması şartyla açığa alınabilir. Sefer tarihine 1 günden ( 24 saat ) az kalmış biletlerde iade ve açığa alma işlemi yapılamaz.  Yapılan rezervasyonlar şahsa aittir, başkasına devredilemez. Ayrıca sitede rezervasyon esnasında belirtilen çocuk ve bebek yaşları, araç boyut ve cinsi check in esnasında kontrol edilecektir. Yanlış bilgi verilmek suretiyle yapılan rezervasyonlardaki fiyat farkı alıcıdan tahsil edilecektir. Yolcudan kaynaklı problemler nedeniyle yolcu sefere katılamaz ise ( pasaport süresi, vize, gümrük cezası, araç vekalet veya sigorta problemi vs. ) herhangibir geri iade ve açığa alma işlemi yapılamaz.

Gemiye Biniş ve Yolculuk

Yapılan rezervasyonlarda belirtilen kalkış saatinden 1 saat önce Çeşme Ulusoy Limanı check-in ofislerinde olunması gerekmektedir. Aksi  takdirde doğacak sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Gemiyi kaçırma durumunda herhangi bir geri iade yapılmaz. Satın alınmış olunan biletler için herhangi bir numaralandırma yapılmamaktadır. Yolcularımız boş buldukları alanda, tercih ettikleri koltukta seyahat edebilirler.  

Bagaj

Yolcu üzerinde, bagajında ya da aracında, insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler (yanıcı, patlayıcı, kesici vb.) ve eşyalar kesinlikle taşınmaz. Bu durumla ilgili doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Evcil Hayvan

* Çipli evcil hayvanınıza ait tüm evrakları ( Kimlik kartı, Aşı bilgilerini gösteren sayfalar, Titrasyon Testi Belgesi, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan yetkili veteriner imzalı yurtdışına çıkabilir belgesi )  Sakız Adası yetkili Veterinerliğini adresi olan chiostkt@gmail.com a seyahatten 2 gün öncesi yollamak ve seyahatten önce mutlaka onay mailini almak  zorundadırlar. 

* Seyahat günü Sakız Veterinerliğinden gelen onay mailini ibraz edemeyen yolcularımız evcil hayvanlarının maalesef yanlarında götüremezler.  Sorumluluk yolcuya aittir. Biletler açığa alınır, Müsaitlik durumuna göre diğer bir sefere aktarılır. 

Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri

Türkiye ya da Yunanistan tarafında olabilecek grev, kötü hava şartları ya da feribot arızası gibi durumlarda taşıyıcı firmalar ( gemiler) tümüyle seferlerini iptal veya başka gün ve saate erteleme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda ATLAS-TUR Turizm İşletmeleri ve San. Tic. A.Ş sorumlu tututalamaz. 

İndirimler

En az 25 kişilik bir grup olmak kaydı ile tarafınıza uygulanabilecek indirimler konusunda  0232 712 77 54 nolu telefonlardan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Seyahat Sınırlaması

 Hamileliği 6 ayı geçmiş yolcularımızın doktorlarından alacağı seyahat edebilir raporu ile gelmeleri gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı

Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler. Türk Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti damgası bulunması halinde Yunanistan’a giriş yapılamaz.

Bilet Satışı Yapanın Ünvanı  : ATLAS-TUR Turizm İşletmeleri ve San. Tic. AŞ

Yetki Belgesi  : TURSAB No: 2704 Pine & Sun Turizm Seyahat Acentesi

* Pine & Sun Turizm Seyahat Acentesi  ATLAS-TUR Turizm İşletmeleri ve San. Tic. A.Ş'ye aittir.

Şirketimiz vasıtasıyla internet ortamında rezervasyon yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. İhtilaf halinde Çeşme Mahkemeleri yetkilidir.

    Whatsapp İletişim Hattı