×


902327127754

Çeşme Sakız Adası Feribot Bileti

Çeşme Sakız Adası Feribot Bileti Sorgulayabilir ve Güvenle Satın Alabilirsiniz.

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
Devam Et
   

Sakız Adası Feribot Bileti

Sakız Adası feribot bileti almak artık çok kolay. Web sayfamız üzerinden sorgulama yaparak güncel sefer günleri ile saatleri görebilirsiniz. Online olarak güvenle rezervasyonunuzu yapabileceğiniz bir web sayfası hazırladık. Lütfen satın alma işleminden önce seyahat belgelerinizin geçerli ve eksiksiz olduğundan emin olun.

Sakız Adası Feribot Bileti Alırken

Seyatinizde sorun çıkmaması için lütfen aşağıdaki uyarılarımıza bir göz atın deriz.

 • Geçerli Shengen vizeniz OLMALIDIR
 • Yeşil pasaport sahiplerinden vize İSTENMEZ
 • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Kaşesi olanlar Yunanistan'a giriş YAPAMAZLAR
 • Pasaport bitiş süresi seyahat tarihinden itibaren 90 günden uzun OLMALIDIR
 • Araçları ile seyahat edenlerin araçlarının yeşil siğortası OLMALIDIR
 • Evcil hayvanlar için seyahatten 2 gün önce Yunanistan'daki yetkili makamlardan onay ALINMALIDIR

 

Daha detaylı bilgi almak için biz acentenizi arayarak veya mesaj yoluyla bilgi alabilirsiniz

İptal ve İade

Online olarak web sayfamız üzerinden almış olduğunuz Çeşme Sakız Adası bileti iptal edilemez. Seyatinizi gerçekleştirmemeniz durumunda ödemiş olduğunuz ücret yanar. Biletinizin yanmaması için seyahat tarihinizden en geç 1 gün önce biz acentenizi arayarak seyahat tarihinizi değiştirebilir veya açığa alabilirsiniz. Açığa alınan rezervasyonlar 3 ay içerisinde aynı yılda olmak kaydıyla kullanılabilir. Başkasına devredilemez veya isim değişikliği yapılamaz. 

 

çeşme sakız adası feribot bileti
     
   

Sakız Adası Feribotu Nereden Hareket Ediyor

Sakız Adası feribotu Çeşme Ulusoy Limanın'dan hareket eder. Türkiye'den deniz yolu ile ulaşım sadece buradan mümkündür. 9 deniz mili ( 15 km ) uzaklıkta olan Chios'a yolculuk süresi seçilen gemiye göre 45 ile 20 dakika arasında sürmektedir. 

Küçük Uyarılar

Seyahatinizde sorun yaşamamanız için aşağıya küçük uyarılar bırakıyoruz.

 • Hareket saatinden 1 saat önce Check-In noktasında hazır bulunun
 • Yurtdışı çıkış harcını önceden ödemenizi öneriyoruz.
 • Limana 160 metre uzaklıkta ücretli otopark vardır
 • Limanda ve adada döviz bürosu yoktur. Yanınızda yeterli miktarda euro bulundurun.
 • Online olarak satın almış olduğunuz seyahat belgesinin ( Voucher'un )  bir kopyasını alın veya cep telefonunuzda bulundurun

 

Bizi Nerede Bulacaksınız ?

Atlas-Tur her zaman yanınızda. Acentemiz Ulusoy Liman İşletmeleri'ne sadece 160 metre uzaklıkta. Ayrıca günübirlik ve konaklamalı turlarımız hakkında bilgi almak için uğrayabilir veya arayabilirsiniz

 

Çeşme Sakız Bilet Fiyatları

Çeşme Sakız bilet fiyatları yaz kış aynı olup seyahat ettiğiniz firmaya göre değişebilir. Dönüş tarihi faklı veya açık olması durumunda herhangi bir fiyat değişikliği olmaz. Çocukların yaşlarına göre indirim yapılıp 12 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilir.

 

ERTÜRK HIZLI KATAMARAN 

Ertürk hızlı katamaran ile seyahat süreniz takribi 20 dakika sürecektir. Gidiş - dönüş Sakız katamaran bilet fiyatı kişi başı 50 € 'dur. 60 yıldan fazla deneyim ile sizlere en iyi yolculuğu sunmaktadırlar.

ertürk çeşme sakız bileti

TURYOL

Turyol Sakız Adası feribot bilet fiyatı gidiş-dönüş kişi başı 45 € 'dur. Yolcu ve arabalı feribot seçenekleri ile sizlere konforlu bir yolculuk sağlayan Turyol uzun yıllardır Türkiye - Yunanistan arasında çalışmaktadır.

Çeşme Sakız Feribotu

SUNRISE LINES

Yunan bayraklı ve adanın yerel firması olan Sunrise Lines uzun yıllardır hatta hem Yunanlı hem de Türk yolculara hizmet vermektedir. Gidiş - dönüş feribot bileti ücreti 45 € 'dur. 

sakız adası feribot bileti

sakız adası limanı

CHIOS LİMANI

Çeşme'den hareket eden feribotlar Sakız Adası şehir merkezinde bulunan gümrüğe yanaşırlar. Ada ile aynı ismi almış olan şehir merkezinin ismi de Chios olarak geçer. Adanın en büyük yerleşim yeri burasıdır.

Pire'ye ( Atina'ya ) - Samos - Kavala ve benzeri diğer yerlere giden gemiler bu limandan kalkarlar. Liman çevresinde bulunan acentelerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yeme -içme , çarşı , kiralık araba firmaları , oteller , pansiyonlar ve benzeri bir çok işletme limanın çevresinde toplanmıştır.

Sakız Adası Arabalı Feribot Bileti

Çeşme'den Sakız Adası'na ( Chios'a ) arabanız veya motosikletiniz ile gitmeniz mümkün. Arabalı feribotlarımız ile konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Lütfen seyahatinizden önce aracınızın yeşil siğortasını yaptırınız.

Özellikle bayram gibi özel günlerde veya yüksek sezon olarak bilinen temmuz ve ağustos aylarında yoğunluk yaşanacağından gemilerin garajlarında doluluk söz konusu olur. Bu yüzden rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızda fayda vardır.

Aracınız ile seyahat ediyorsanız lütfen feribot heraket saatinden en az 2 saat önce Check-In noktasına giderek evraklarınızı ibraz ediniz. Araç ruhsatı sizin adınıza değilse yanınızda lütfen vekalet bulundurunuz. Yunanistan'a girişte İngilizce vekalet de istenilebilir.

Web sayfamızda yayınlamış olduğumuz fiyatlara liman vergileri dahildir. Rezervasyonunuzu online olarak sistemimiz üzerinden yapabileceğiniz gibi Atlas-Tur'u biz acentenizi arayarak da yardım alabilirsiniz. 

ARABALI FERİBOT BİLET FİYATI  çeşme sakız adası araçlı feribot

Tek Yön → Gidiş

sakız adası motor bileti  Motosiklet : 50 € 

sakız adası arabalı feribot bileti Oto & Jeep < 5 metre : 100 €

sakız adası araçlı feribot bileti Minibüs & Minivan < 6 metre : 125 €

Gidiş →← Dönüş

sakız adası motor bileti Motosiklet : 80 €

sakız adası arabalı feribot bileti Oto & Jeep < 5 metre : 150 €

sakız adası araçlı feribot bileti Minibüs & Minivan < 6 metre : 175 €

sakız adası arabalı feribot bileti

Sakız Adası Biletinizi Aldıktan Sonra

Çeşme Sakız Adası feribot bileti aldıktan sonra sırada adada neler yapabileceğiniz ile ilgili sizlere aşağıda detaylı bilgiler sunuyoruz. Günübirlik veya konaklamalı olarak yapacağınız tatilinizi en iyi şekilde programlamanıza yardımcı olacağız.

Günübirlik Sakız Adası feribot biletinizi aldıktan keyifli bir deniz yolculuğu sizleri bekliyor. Şeçmiş olduğunuz feribota göre 20 dakika ile 45 dakika arasında süren bu yolculuktan sonra Chios adasına varmış oluyorsunuz. Gemiler şehir merkezinde bulunan limana yanaşıyorlar. Gümrük ve pasaport kontrollerinizin ardından artık adayı keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Şehir Merkezi

Sakız Adası şehir merkezinde hemen hemen aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Öncelikle kordon boyunda bulunan kafelere oturarak Yunan kahvesinin tadını çıkarta bileceğiniz gibi burada bulunan ve enfes deniz ürünleri servis eden restorantlarda ( tavernalar ) keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan Bizans döneminden kalan kalenin içerisine girerek Osmanlı dönemine ait Bayraklı Camii - Medrese - Hamam ve Nasuhzade Kara Ali Paşa'nında mezarının bulunduğu mezarlığı görebilirsiniz. Ayrıca Sakız Adası meydanında Mecidiye Camii'de günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış Osmanlı döneminden kalan değerli yapılardan birisidir. Günümüzde Bizans sanatları müzesi olarak hizmet vermektedir.

Aplotaria isimli ana çarşıda bir çok güzel mağazalar bulabileceksiniz. Giyimden , kozmetiğe bir çok marka ürünün satıldığı işletmleri gezip alış verişlerinizi yapabilirsiniz. Damla sakızı gibi yerel ürünlerin satıldığı dükkanları bulmak ise çok kolay olacaktır. Meraklılar şarküteri ürünlerinin satıldığı küçük işletmleri ziyaret ederek çok güzel peynir , salam , kuru et , lakerda çeşitleri bulabilirler.

sakız adası şehir merkezi

Şehir merkezinden kiraladığınız aracınız ile veya taksilerle çok güzel plajlara gidebilirsiniz. Merkeze çok uzak olmayan ve önerdiğimiz plajların başında Agia Fotia plajı , Glari Beach veya daha yakın olan Karfas olabilir.

Orta Çağ Köyleri

Cenevizliler döneminde inşa edilmiş olan orta çağ köylerini gezip görmenizi öneriyoruz. Bunların başında adanın güneyinde bulunan Mesta ve Pirgi Köyleri geliyor. Damla sakızı ağaçlarının da yetiştiği güney bölgede bulunan eşi benzeri olmayan bu köyler sizleri büyüleyecek. Bu tarihi köylere ulaşmak için bir araba kiralayabilir veya acentemizin düzenlediği Sakız Adası Turlarına katılabilirsiniz.

Çeşme Sakız Adası Feribot Bileti fiyatları günübirlik gidiş dönüş veya farklı gün dönüş için aynı fiyat olup tarihler değişikliğinde esneklik sağlanmaktadır. Bu yüzden son dakika konaklamaya kararverirseniz feribot biletiniz yanmayacaktır. Gerçekten bu adayı bir günde gezip görmek imkansız diyebiliriz. 

)
    Whatsapp İletişim Hattı