×


902327127754

Sakız Adası Güney Ada Turu

Günübirlik Sakız Adası Turu ile bir gün içerisinde adanın en güzel köylerini gezeceksiniz.

Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası turu feribot ile Çeşme'den Sakız Adası'na geçiş ve Türkçe rehber eşliğinde düzenlediğimiz GÜNEY ADA TURU 'ndan oluşur. Bu gezimizde adanın güneyine damla sakızlarının yetiştiği bölgeye giderek burada bulunan eşsiz 2 tane orta çağ köyünü geziyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

dahil hizmet  Tur Otobüsü İle Gezi

dahil hizmet  Türkçe Rehberlik 

Dahil Olmayan Hizmetler

dahil değil  Feribot Biletleri

dahil değil  Öğle Yemeği

sakız tur fiyatı
25 €

Tur Paketi Fiyatı

00 - 04 yaş arası FREE

04 -12 yaş arası 20 €

* 00 - 04 yaş arası çocuk koltuk işgal etmediği sürece ücretsiz olur. Tur otobüsünde müsait koltuk varsa kullanabilir ve ücretlendirilmez.

Çeşme'den Hareket

Sakız Adası feribotları Çeşme Ulusoy Limanı'ndan kalkıyor. Düzenlemiş olduğumuz Güney Ada turumuza katılmak için sabah saat 07:00 ile 08:00 arasında limana 150 metre uzaklıkta bulunan acentemize gelmenizi istiyoruz. 

Sizlere gerekli tur belgelerinizi verdikten sonra bilet check-in işlemleri için sizleri limana gönderiyoruz. Gerekli kontrollerinizin ardından seçmiş olduğunuz feribot ile Sakız Adası'na doğru yola çıkıyorsunuz. 

Günübirlik turumuza katılan misafirlerimizin feribot biletini biz kesiyoruz veya web sayfamız üzerinden Çeşme Sakız Adası feribot bileti sorgulayarak da hızlı bir şekilde satın alabiliyorsunuz.

Günübirlik sakız adası turuna katılacak olan misafirlerimiz Çeşme'den 08:45 ve 09:20 'de giden, Sakız Adası'ndan ise 17:30 ve 18:00 'de dönen gemileri seçmelidirler. 

Vize

Tur katılımcılarının geçerli Shengen Vizeleri olmalıdır. Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmez. Pasaportlarda Kuzey Kıbrıs kaşesi olmamalı ve bitiş süresi seyahat tarihinden itibaren 90 günden uzun olmalıdr.

Çeşme Limanı

çeşme limanı

Güney Ada Tur Programı

Sakız Adası gümrüğünden çıktıktan sonra 150 metre ileride bulunan acentemize gitmenizi istiyoruz. Orada sizleri acente yetkilileri ve rehberiniz karşılıyor olacak. Gerekli kontrollerin ardından saat 11:30'da turunuz başlayacak. ( * yoğunluğa göre küçük rötarlar söz konusu olabilir )

nerede  ARMOLIA : Turumuzun ilk durağı damla sakızı ağaçlarını yakından göreceğimiz Armolia oluyor. Ayrıca burada el yapımı seramik ürünleri satan işletmeleri de ziyaret ediyoruz.

nerede  MESTA KÖYÜ : Kale şeklinde yapılmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmış bir köy Mesta. Bu tarihi köyün meydanında kahve molamız olacak. İsteyenler burada bulunan adanın en büyük kilisesi Taksiarhis'i ziyaret edebilir.

nerede  PİRGİ KÖYÜ : Evlerin dış cephelerine kazınan şekiller ile bilinen Pirgi köyün tarihi orta çağa kadar uzanmaktadır. Rehber eşliğinde keyifli bir yürüyüşün ardından küçük bir serbest zaman vereceğiz.

nerede  MESTA LİMAN : Doğal bir koydan oluşan Mesta Liman'da deniz ürünlerinin servis edildiği yerel işletmlerde öğle yemeği molamız oluyor. Daha sonra şehir merkezine geri dönüyoruz.

Turumuz saat 17:15 'de limanda sonlanıyor. Check -in işlemlerini yaparak gelmiş olduğunuz feribot ile dönüyorsunuz.

günübirlik sakız adası turu
    Whatsapp İletişim Hattı