×


902327127754

1 Gece Konaklamalı Sakız Adası Turu

1 Gece Konaklamalı Sakız Adası Turu 130 € 'dan Başlayan Fiyatlarla

Konaklamalı Sakız Adası Turu

Konaklamalı Sakız Adası Turu kışın hafta sonları yazın ise her gün çıkışlı olarak yapılmaktadır. Sunmuş olduğumuz bir tur paketi olup neler dahil olduğunu aşağıda görebilirsiniz. Katılım için pasaport ve shengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmez.

2024 yılı için vermiş olduğumuz fiyatlar mart ayı için geçerli olup , düşük , orta ve yüksek sezona göre değişmektedir.

Dahil Olan Hizmetler

dahil hizmet Feribot Biletleri

dahil hizmet Seçilen Otel'de 1 Gece Konaklama

dahil hizmet Sabah Kahvaltısı

dahil hizmet Güney Ada Turu

Dahil Olmayan Hizmetler

dahil değil Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

dahil değil Transferler

dahil değil Öğle ve Akşam Yemekleri

dahil değil Şehir Vergisi ( otele ödenir )

Konaklamalı Tur Paketi Fiyatı

Diana Otel 
2 Yıldızlı | Şehir Merkezinde
2 kişilik oda da kişi başı 130 €
Tek kişi konaklama 150 €
3. kişi farkı 105 €

Chandris Otel 4 yıldız
4 Yıldızlı | Şehir Merkezinde
2 kişilik oda da kişi başı 145 €
Tek kişi konaklama 190 €
3. kişi farkı 145 €

1. Gün : Sakız Adası Şehir Merkezi

1 Gece konaklamalı Sakız Adası turu için sabah saat 07:30 ile 08:00 arasında Çeşme Ulusoy Limanına 160 metre uzaklıktaki ATLAS-TUR'a gelmeniz gerekiyor. Buradan sizlere gerekli belgelerinizi ve bilgileri verdikten sonra bilet check-in kontrolüne oradan da gümrüğe gönderiyoruz. Feribotunuz sabah saat 09:20 'de Çeşme'den hareket ediyor. Kısa bir deniz yolculuğunun ardından Sakız Adası'na varıyorsunuz. Pasaport kontrolünden sonra şehir merkezinde seçmiş olduğunuz otele gidebilirsiniz.

Otelde odanız müsait ise yerleşebilir değil ise eşyalarınızı otele bırakarak Sakız Adası şehir merkezini keşfetye başlayabilirsiniz. Aplotaria isimli ana çarşıya giderek alışveriş yapabilir , Sakız Adası meydanında bulunan Mecidiye Camii'yi görüp  kale içerisine girerek Osmanlı döneminde kalan mezarlığı , Bayraklı Camii'yi ve Medreseyi bulabilirsiniz.

Sahil boyunda bulunan kafeteryalarda oturarak Yunan kahvesinin tadını çıkartmanın yanında gene burada bulunan ve deniz ürünleri servis eden yerel restorantlarda güzel bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

CHIOS

sakız şehir merkezi

Canlı Müzikli Taverna

Dileyen konuklarımız cumartesi akşamı canlı müzikli Yunan taverna gecesine katılabilirler.

Şehir merkezinde bulunan tavernamız otellerimize yürüme mesafesinde olup akşam saat 21:00 gibi gidilmesi uyğundur. 

Servis şekli fiks menü olup her 4 kişiye serpme olarak Yunan yemek ve mezeleri servis ediliyor. Yerel içecekler Ouzo - Şarap - Su ve Meşrubatlar limitsiz olarak servis ediliyor.

Kişi başı ücretimiz 50 €

sakız adası taverna gecesi

2. Gün : Güney Ada Turu

Konaklamalı Sakız Adası Tur paketimizin 2. gününde damla sakızı ağaçlarının yetiştiği ve en meşhur orta çağ köylerinin bulunduğu güney bölgeye Türkçe rehber eşliğinde bir turumuz olacak.

Sakız Adası limanında , konakladığınız otellere çok yakın olan acentemizde sabah saat: 11:15'de tur için hazır bulunuyoruz. Rehber eşliğinde tur otobüsümüze binerek güney ada turumuz başlıyor. Sırasıyla aşağıdaki bölge ve köyleri geziyorsunuz ;

nerede ARMOLİA : Damla sakızı ağaçlarını sizlere tanıttığımız Armolia Köyü ilk durağımız oluyor. Seramikçiliğin geliştiği bu köyde yerel ürünlerin satıldığı işletmeleri de ziyaret ediyoruz.

nerede MESTA KÖYÜ : Cenevizliler döneminde kalma muhteşem bir orta çağ köyü. Diğer adıyla ''Kale Köy'' olarak da bilinir.

nerede PİRGİ KÖYÜ : Orta çağdan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış , desenleri evleri ile dünyada eşi benzeri olmayan bir köy.

nerede EMPORIOS : Volkanik Plajın bulunduğu Emporios'da öğle yemeği molamızı veriyoruz. İsteyen konuklar Mavra Volia plajını ( Volkanik Plaj 'ı ) görmeye gidebilirler.

Turumuz saat 17:15 'de limanda sonlanıyor. Check -in işlemlerini yaparak gelmiş olduğunuz feribot ile dönüyorsunuz.
 

konaklamalı sakız adası turu

uyarı  Küçük Bir Uyarı

Yukarıdaki tur programımızda geçen güney ada turu kışın cumartesi günü yapılır. Bu durumda adaya cumartesi gidiyorsanız 1. gün bu turu yapıyor , pazar günü ise serbest gününüz oluyor. Yunanca canlı müzikli taverna sadece cumartesi akşamları oluyor.

Güney ada turunda öğle yemeği molasının verileceği bölge mevsime , ada içerisindeki kalabalığa göre değişiklik gösterebilir. Tur rehberi uygun gördüğü bir yerde öğle yemeği molasını verebilir.

    Whatsapp İletişim Hattı