×


902327127754

Sakız Adası Turu 1 Gece 2 Gün

1 Gece 2 Gün Sakız Adası Turu

1 Gece 2 Gün Sakız Adası Turu

1 gece konaklamalı Sakız Adası turu kış boyunca belirli tarihlerde cumartesi günleri Çeşme çıkışlı olarak yapılacaktır. Özel olarak hazırlamış olduğumuz turumuzda konaklama adanın merkezinde bulunan otellerde olup sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

takvim Lütfen Sorunuz

Dahil Olan Hizmetler

dahil hizmet Feribot Biletleri * Katamaran

dahil hizmet Seçilen Otel'de 1 Gece Konaklama

dahil hizmet Sabah Kahvaltısı

dahil hizmet Şehir Merkezi Turu ( Yürüyerek )

dahil hizmetler Kuzey Ada Turu

dahil hizmetler Güney Ada Turu

dahil hizmetler Şehir ve Liman Vergileri

dahil hizmetler Türkçe Rehberlik

Dahil Olmayan Hizmetler

dahil değil Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

dahil değil Transferler

dahil değil Öğle ve Akşam Yemekleri

dahil değil Kişisel Harcamalar

Uyarı  Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin geçerli shenegn vizeleri olamalıdır. Yeşil pasaport sahiplerinden ise vize istenmez. Acentemiz vize takip işlemi yapmamaktadır.

çocuk fiyatları  00 -12 yaş arası çocuk fiyatlarını lütfen acentemize sorunuz.

CHANRIS OTEL 4 yıldız
4 Yıldızlı | Şehir Merkezinde


2 kişilik odada kişi başı  159 €

Tek kişi konaklama  199 €

3. kişi farkı  149 €

1. Gün : Sakız Adası Şehir Merkezi

Sakız Adası turumuz sabah saat 07:30 ile 08:00 arasında Çeşme'de bulunan Atlas-Tur ofisimizde buluşmamız ile başlıyor. Check-In ve pasaport kontrollerinin ardından hızlı feribotumuz 09:20'de limanda ayrılıyor.

Kısa süren bir deniz yolculuğunu ardından Sakız Adası'na varıyoruz. Kontrollerimizi bitirip dışarıda bizleri bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bıraktıktan sonra yürüyerek yapacağımız Chios şehir turumuza başlıyoruz. 

Rehberimiz eşliğinde Sakız Adası Kalesi içerisinde yaptığımız gezide Osmanlı'dan günümüze kadar kalmış Medrese binası , Bayraklı Camii , Osmanlı Merazlığını görüp şehir meydanına doğru ilerliyoruz. Burada bulunan Mecidiye Camii'yi de gördükten sonra ana çarşıya doğru ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Yerel ürünleri satan işletmeleri sizlere tanıttıktan sonra ise alışverişlerinizi yapmanız için serbest zaman veriyoruz.

Belirlemiş olduğumuz saatte buluşarak yapacağımız KUZEY ADA Turumuza başlıyoruz.

CHIOS

sakız şehir merkezi

Kuzey Ada Turu

2 gün sürecek olan Sakız Adası turumuzun 1. gününde adanın kuzeyine gidiyoruz. İlk durağımız öğle yemeğimizi yemek için en güzel deniz ürünlerinin servis edildiği Langada olacak.

nerede LAGADA : Adanın takribi 16 km kuzeyinde deniz kenarında bulunan bu şirin balıkçı kasabasında en taze deniz ürünlerini bulabilirsiniz. Öğle yemeği molamızı burada veriyoruz.

nerede AGİOS İSİDOROS ŞAPELİ : Görüntüsü ile bir tabloyu andıran Agios İsidoros Şapeline giderek burada fotoğraf molası veriyoruz.

nerede YEL DEĞİRMENLERİ : Adanın sembollerinden birisi haline gelmiş Yel Değirmenlerini görmeye gidiyoruz. Tabakika bölgesi ile ilgili bilgileri rehberimizden öğreniyoruz.

Sakız Adası kuzey ada turumuzu tamamlayıp konaklayacağımız otellerimize giderek odalarımıza yerleşiyor ve akşam canlı müzikli taverna gecesine gidinceye kadar dinleniyoruz.
 

1 gece sakız adası turu

2. Gün : Güney Ada Turu

Konaklamalı Sakız turumuzun 2. gününde adanın en beğenilen bölgesine gidiyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi de alarak otelden ayrılıyor ve tur otobüsümüzde yerimizi alıyoruz.

yer işareti ARMOLIA : Şehir merkezinden ayrılarak damla sakızı ağaçlarını yakından görmeye Armolia Köyüne gidiyoruz. Burada damla sakızı ağaçlarını rehberimiz bizlere tanıtıyor. Ayrıca seramik işçiliği ile tanınan bu köyde bulunan işletmeleri de ziyaret edeceğiz.

yer işareti PİRGİ KÖYÜ: Sakız Adası'nın en meşhur köylerinden birisi olan Pirgi Köyü'nün dar sokaklarında geziyor ve kazıma yöntemi ile geometrik şekiller verilerek süslenmiş Pirgi evlerini yakından görüyoruz. 

yer işaareti MESTA KÖYÜ : Kale köy olarak da bilinen Mesta Köyü'ne gidiyoruz. 14. yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış bu tarihin köyün dar sokaklarında geziyor ve adanın en büyük kilisesi olan Taksiarhisi ziyaret ediyoruz.

 yer işareti EMPORIOS - VOLKANİK PLAJ : Öğle yemeği molamızı vereceğimiz Emporios koyuna giderek burada bulunan yerel işletmelerde deniz ürünlerinin tadını çıkartıyoruz. İsteyen misafirler ise 250 metre uzaklıkta bulunan '' Volkanik Plajı '' görmeye gidebilirler.
 

konaklamalı sakız adası turu

1 gece 2 gün Sakız Adası turu sizleri saat : 17:30'da limana getirmemiz ile sonlanacaktır. Gelmiş olduğumuz feribot ile adadan ayrılacağız.

  Küçük Uyarılar ;

  • Turumuz minimum 10 yetişkin katılımcı olduğu taktirde gerçekleşmektedir. Yeterli katımcı sayısına ulaşılmadığı zaman katılımcılara sormaksızın iptal edilebilir veya rezervasyonlar bir sonraki tura kaydırılabilir.
  • Deniz ve hava koşullarına bağlı olarak Atlas-Tur'un seçmiş olduğu feribot değişiklik gösterebilir. Kötü hava koşullarından dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan Atlas-Tur sorumlu değildir.
  • Kesin rezervasyon için toplam tur bedelinin en az %50 kapora olarak ödenmelidir. Kalan ödeme ise seyahat sabahı Çeşme'de bulunan Atlas-Tur'a yapılır.
  • Tur başlangıç tarihine 7 gün kala tur katılımını iptal edenlerin kaporaları veya ödedikleri tüm tur bedeli yanar ve geri iade edilmez.
  • Pasaport gibi seyahat belgelerinde oluşabilecek sorunlardan dolayı Türkiye'den çıkış yapamayan veya Yunanistan'a giriş yapamayanların ödedikleri tur ücretinin tamamı yanar ve geri iade edilmez. ( Yurtdışı çıkış yasağı olanlar ve benzeri durumlarda dahil )
  • Tur başlangıç saatinde gelmeyen ve katılamayanların ödedikleri tüm tur bedeli yanar ve geri iade edilmez.
    Whatsapp İletişim Hattı