×


902327127754

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu 2 Gece 3 Gün Konaklamalı

Sakız Adası Bayram Turu Özel

Sakız Adası ramazan bayramı turu programımız bu yıl için 2 gece 3 gün olarak yapılacak. Sakız Adası bayram turu için seçmiş olduğumuz her 2 otelimiz de şehir merkezinde olup tur boyunca Atlas-Tur yetkilileri sizlerlin yanında olacaktır.

 

10 - 12 & 12 - 14 Nisan Tarihlerinde

Seçmiş Olduğumuz Otellerimiz

2 YILDIZ

DIANA OTEL 

Diana Otel şehrin tam merkezinde bulunan 56 odalı 2 yıldızlı bir şehir otelidir. Ana çarşı, kafeteryalar ile tavernalara çok yakındır.

sakız adası diana otel

4 YILDIZ

GRECIAN CASTLE OTEL 

Grecian Castle Otel 4 yıldızlı 60 odalı adanın en iyi otellerinden biridir. Şehir merkezine sadece 1200 metre uzaklıkta.

sakız adası chandris otel

Sakız Adası Bayram Turu Fiyatımız

210 €

DIANA OTEL 
4 yıldız
Şehir Merkezinde

Kişi başı 210 €

Tek kişi konaklama 0 €

3. kişi 200 €

240 €

GRECIAN CASTLE OTEL
4 yıldız
Şehir Merkezinde

Kişi başı  240 €

Tek kişi konaklama  0 €

3. kişi  230 €

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu

Sakız Adası bayram turumuzun sabah saat 07:30 ile 08:00'de Çeşme 'de bulunan Atlas-Tur ofisimizde buluşmamız ile başlayacak. Gerekli kontrollerin ardından feribotumuza binerek saat 09:30 'da Sakız Adası'na doğru hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra adaya varıyor ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bırakarak yapacağımız şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

Atlas-Tur Rehberliğinde

Düzenleyeceğimiz Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu Atlas-Tur rehberliğinde gerçekleşecek.

3 gün sürecek turumuz boyunca devamlı olarak bizlerden Türkçe rehberlik hizmeti ve yardım alabileceksiniz.

Tur boyunca sizlerle birlikte olacağız.

sakız adası yılbaşı turu 2024
sakız adası bayram turu 2024
1. Gün

Şehir ve Kuzey Ada Turu

Sakız Adası bayram turumuza şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız bir gezimiz ile başlıyoruz. Kale içerisinde bulunan Osmanlı döneminden kalan yapıları sizlere gösteriyoruz. Daha sonra ana çarşıyı tanıtıp, yerel ürünlerin satıldığı işletmeleri de sizlere gösterip serbest zaman veriyoruz.

Belirlediğimiz saatte buluşarak kuzey ada turumuza başlıyourz. İlk durağımız en güzel deniz ürünlerinin servis edildiği Langada oluyor. Yerel halkında yemek için tercih ettiği Lagada da öğle yemeği molamızı veriyoruz.

Daha sonra buradan ayrılarak uzaktan görünümüyle bir tabloyu andıran Agios İsidoros Şapeline giderek fotoğraf molası veriyoruz. Şehir merkezine doğru ilerlerken yolumuzun üzerinde bulunan Yel Değirmenlerinde küçük bir molamız daha oluyor, isteyen konuklar burada bulunan süpermarketten de ihtiyaçlarını alabilirler.

Şehir merkezinde bulunan otellerimize giderek karnaval turumuzun 1. gününü bitiriyoruz.

sakız adası mostra karnaval turu 2024

2. Gün

Tam Gün Güney Ada Turu

Otellerimizdeki sabah kahvaltımızın ardından tur otobüsümüz ile Güney Ada turumuza başlıyoruz.
İlk durağımız adaya gelen bütün turistlerin en çok görmek istedikleri köylerden birisi olan Pirgi Köyü oluyor. Orta çağdan günümüze kadar süslenmiş evleri ile meşhur olmuş bu köyün dar sokaklarında rehberimiz ile geziyoruz. Fotoğraf ve yerel ürünleri satın almanız için küçük bir molamızın ardından daha ilginç bir köyü görmek için Pirgi'den ayrılıyoruz.

Kaleyi andıran görüntüsü ve dar sokaklarıyla meşhur olan Mesta Köyü'ne geliyoruz.14. Yüzyılda savunma amaçıyla inşa edilmiş bu köyün dehlizi andıran sokaklarından ilerleyerek köy meydanında bulunan Taksiarhis Kilisesini ziyaret edeceğiz. Çok mucizevi olduğununa inanılan bu kilisede isteyen konuklarımız bir mum yakıp dilek dileyebilirler. Köy meydanın vereceğimiz kahve molamızdan sonra buradan ayrılarak öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Lithi'ye gidiyoruz.

En taze deniz ürünlerinin servis edildiği Lihti Plajının kenarında bulunan tavernalarda öğle yemeği molamız olacak.

Öğle yemeğimizin ardından adaya ismini veren damla sakızı ağaçlarını yakından görebileceğimiz Armolia Köyü'nün dışında duruyor ve sizlere rehberimiz ağaçları tanıtıyor. Yerel ürünler ile birlikte el yapımı seramiklerin satıldığı işletmleri isteyen konuklarımız ziyaret edebilirler.

Otelimize doğru dönerken yolumuzun üzerinde bulunan LIDL ( Alman Süpermarketi ) Markette ise kısa bir alışveriş molamızda olacak. * Çok istendiği için turumuza ekliyoruz.

sakız adası güney ada turu karnaval

Taverna Eğlencesi

Canlı Müzikli Taverna 

*Ekstra ücretlendirilir

Akşam belirlediğimiz saatte otel lobisinde buluşarak kısa bir yürüşten sonra yeni yıl akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve eğleneceğimiz tavernamıza gidiyoruz.

Oturma düzenimiz grup olarak oluyor. Servis şekli ise her 4 kişiye ortak serpme olacak şekilde Yunan yemek ve mezeleri servis ediliyor. Yerel ouzo - şarap - meşrubat - su ise limitsiz olarak servis edilecek.

sakız adası yılbaşı turu 2024

3. Gün

Batı Ada Turu

Sakız Adası Ramazan Bayramı turumuzun son günün de ise adanın batı bölgesine doğru bir gezimiz oluyor. Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından valizlerimiz ile tur otobüsümüze binerek saat 10:30 gibi turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız UNESCO tarafından dünya mirası ilen edilmiş olan NEA MONI Manastırı oluyor. Bizans döneminde 1042 yılında 3 rahip tarafından inşasının başladığı adanın en değerli yapısı. Ana kilisesinin içerisindeki mozaik sanatı Yunanistan'daki 3 koleksiyondan birisidir. Buradan ayrılarak daha ilginç olan bir köye sizleri götürüyoruz. Anavathos köyü bir dağın eteğine 14. yüzyılda savunma - saklanma amacıyla inşa edilmiş bir köy. Şuan yaşan olmasada bu tarihi köyü gördüğünüzde şaşıracağınızdan eminiz. Burada küçük bir kahve molasının ardından turumuz devam ediyor. 

Buradan ayrılarak son durağımız olan Avgonima Köyüne gidiyoruz. Adanın tam batısında bulunan bu yerde öğle yemeği molası vereceğiz. Daha çok keçi tandır , keçi çevirme gibi yemekleri ile meşhur olmuş bir köy. Yemeğimizin ardından şehir merkezine geri dönüyor kalan zamanımızı merkezde geçirdikten sonra Sakız Adası gümrüğüne giderek gerekli işlemlerimizi tamamlayıp feribotumuzda yerimizi alıyoruz. Sakız Adası Ramazan Bayramı turu feribotumuzun hareket etmesi ile sonlanmış oluyor.

ramazan bayramı sakız adası turu

Dahil Olan Hizmetler

dahil olan  Feribot Biletleri

dahil olan  Seçilen Otelde 2 Gece Konaklama

dahil olan  Otelde Sabah Kahvaltısı

dahil olan  Kuzey Ada Turu

dahil olan  Şehir Tanıtım Turu ( Yürüyerek )

dahil olan  Tam Gün Güney Ada Turu

dahil olan Batı Ada Turu

dahil olan Türkçe Rehberlik 

dahil olan Liman ve Şehir Vergileri

Dahil Olmayan Hizmetler

dahil değil  Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL ) 

dahil değil  Taverna ( Canlı Müzik )  € 

dahil değil  Otellerdeki Kişisel Harcamalar

dahil değil  Akşam Yemekleri

dahil değil  Öğle Yemekleri

UYARI

Kötü hava ve deniz şartlarından dolayı feribotların seferlerini yapamamasından Atlas-Tur sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

Çeşme'den feribot seferlerinin kötü hava ve deniz yüzünden iptal edilmesi seyahatin gerçekleşmemesi durumunda tur iptal edilir ve ödenmiş olan tur ücreti iade edilir.

Sakız Adası'ndan dönüşte kötü hava ve deniz koşulları yüzünden feribot seferlerinin yapılamamasından Atlas - Tur sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda herhangi bir tur bedeli aidesi yapılmaz, ekstra konaklama , yeme içme bedeli ödemez.

    Whatsapp İletişim Hattı