×


902327127754

29 Ekim Sakız Adası Turu

29 Ekim Sakız Adası Turu 2 Gece 3 Gün Chandris Otel Konaklamalı

Sakız Adası 29 Ekim Turu

Sakız Adası 29 ekim turumuz 2 gece 3 gün olarak yapılacaktır. Konaklama şehir merkezinde bulunan Diana ve Chandris Otellerde olacak. Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti alacağınız 29 ekim Sakız Adası turumuzda sizlere en iyi hizmeti sunacağız.

takvim Tur çıkış tarihimiz 27 Ekim 2023

Dahil Olan Hizmetler

dahil hizmet Feribot Biletleri * Katamaran

dahil hizmet Seçilen Otel'de 2 Gece Konaklama

dahil hizmet Sabah Kahvaltısı

dahil hizmet Şehir Merkezi Turu ( Yürüyerek )

dahil hizmetler Kuzey Ada Turu

dahil hizmetler Güney Ada Turu

dahil olan Batı Ada Turu

dahil hizmetler Şehir ve Liman Vergileri

dahil hizmetler Türkçe Rehberlik

Dahil Olmayan Hizmetler

dahil değil Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

dahil değil Transferler

dahil değil Öğle ve Akşam Yemekleri

dahil değil Kişisel Harcamalar

Uyarı  Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin geçerli shenegn vizeleri olamalıdır. Yeşil pasaport sahiplerinden ise vize istenmez. Acentemiz vize takip işlemi yapmamaktadır.

çocuk fiyatları  00 -12 yaş arası çocuk fiyatlarını lütfen acentemize sorunuz.

CHANDRIS OTEL 4 yıldız
4 Yıldızlı | Şehir Merkezinde


2 kişilik odada kişi başı  195 €

Tek kişi konaklama   €

3. kişi farkı   €

1. Gün | Şehir Merkezi Turu


29 Ekim Sakız Adası turu Çeşme'de bulunan Atlas-Tur ofisinde saat 07:30 ile 08:00 arasında buluşmamız ile başlıyor. Check-In ve pasaport kontrollerimizin ardından 09:20 'de hızlı feribotumuz limandan ayrılıyor. 

Kısa bir deniz yolculuğundan sonra Sakız Adası'na varıyoruz. Kontrollerden geçtikten sonra dışarıda bizleri bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bırakıp yürüyerek yapacağımız şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

Kale içerisinde Osmanlı döneminden kalma yapıları sizlere tanıtıyoruz. Daha sonra şehir merkezine doğru giderek ana çarşı ve burada bulunan yerel ürünler satan işletmeleri sizlere gösterdikten sonra alışverişlerinizi yapmanız için serbest zaman vereceğiz.

Serbest zamanımızın ardından belirlediğimiz yer ve saatte buluşarak yapacağımız kuzey ada turumuza başlıyoruz.

CHIOS

sakız adası turları

1. Gün | Kuzey Ada Turu


3 gün sürecek olan Sakız Adası turumuzun 1. gün ilk turumuz olan kuzey ada gezimize başlıyoruz. İlk durağımız yerel halkında yemek için en çok tercih ettiği LAGADA oluyor.

nerede LAGADA : Adanın takribi 16 km kuzeyinde deniz kenarında bulunan bu şirin balıkçı kasabasında en taze deniz ürünlerini bulabilirsiniz. Öğle yemeği molamızı burada veriyoruz.

nerede AGİOS İSİDOROS ŞAPELİ : Görüntüsü ile bir tabloyu andıran Agios İsidoros Şapeline giderek burada fotoğraf molası veriyoruz.

nerede YEL DEĞİRMENLERİ : Adanın sembollerinden birisi haline gelmiş Yel Değirmenlerini görmeye gidiyoruz. Tabakika bölgesi ile ilgili bilgileri rehberimizden öğreniyoruz.

Sakız Adası kuzey ada turumuzu tamamlayıp konaklayacağımız otellerimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz.
 

2. Gün | Güney Ada Turu


Sakız Adası 29 Ekim turumuzun 2. gününde güney ada turumuzu yapıyoruz. En popüler turlarımızdan birisi olan be gezimiz saat : 10:30'da otelimizden ayrılmamız ile başlıyor.

nerede ARMOLİA : Şehir merkezinden 25 km kadar uzaklaşıp damla sakızı ağaçlarını yakından göreceğimiz Armolia'ya gidiyoruz. Seramikçiliği ile bilinen bu köyde alışveriş için küçük bir molamızda olacak.

nerede PİRGİ : Evelerin dış cephelerinin geometrik şekiller ile süslü olduğu Pirgi Köyü 14. yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış. Rehber eşliğinde bu köyü geziyoruz.

nerede MESTA : Kale köy olarak bilinen Mesta Köyü'de Sakız Adası'ndaki en güzel orta çağ köylerinden birisi. Köyün dar sokaklarında geziyor , burada bulunan Taksiarhis Kilisesini ziyaret edip şirin köy meydanında kahve molası veriyoruz.

yer işareti EMPORIOS / VOLKANİK PLAJ : Öğle yemeği molamızı adanın en ilginç yerlerinden birisi olan Emporios'da alıyoruz. Dünya da eşi benzeri olmayan Mavra Volia / Volkanik Plajı 'da burada görme şansını yakalıyorsunuz
 

Canlı Müzikli Taverna

Yunanca canlı müzikli taverna gecemize katılan misafirlerimiz ile saat 21:00 ' de otelimizin lobisinde buluşarak yürüyerek şehir merkezinde bulunan tavernamıza gidiyoruz.

Grup olarak oturuyoruz. Servis 4 kişiye fiks menü olarak ortaya serpilmiş ( 7-8 tabak ) Yunan yemek ve mezelerinden oluşuyor. İçecekler ouzo - şarap - su - meşrubatlar limitsiz olarak servis ediliyor. * Kişi başı ücretimiz 40 € 
 


 

3. Gün | Batı Ada Turu


29 Ekim Sakız Adası turumuzun son günü otelimizden valizlerimiz ile saat 10:30'da ayrılarak adanın batısına doğru yola çıkıyoruz.

yer işareti NEA MONİ MANASTIRI : İlk durağımız UNESCO tarafından dünya mirası ilan Nea Moni manastırına gidiyoruz. Manastır içerisinde bulunan ana kilisesin duvarlarına İstanbullu sanatcılar tarafından 1042 yıllarında yapılmış olan freskler dünyadaki ilk üç koleksiyondan birisidir.

yer işareti ANAVATHOS : Adanın en ilginç köylerinden birisi olan Anavathos 'da yaşam yok. 400 metre yürkseklikteki bir dağın eteğine saklanmış bir orta çağ köyü. Köyün eteğinde bulunan kafede bir molamız oluyor.

yer işaareti AVGONİMA : Öğle yemeği molamızı gene bir orta çağ köyü olan Avgonima 'da veriyoruz. Özellikle fırında oğlak tandır ve diğer yerel yemekleri yemek için halkında tercih ettiği bir yer.

Gezimizi tamamlayıp şehir merkezine dönüyoruz. Feribot hareket saatine kadar sizlere merkezde de kısa bir serbest zaman tanıyoruz. Daha sonra gümrüğe giderek işlemlerimizi yapıyor ve gelmiş olduğumuz feribotumuz ile Sakız Adası ' ndan ( Chios ) ayrılıyoruz.

29 ekim sakız adası turu

  Küçük Uyarılar ;

  • Turumuz minimum 10 yetişkin katılımcı olduğu taktirde gerçekleşmektedir. Yeterli katımcı sayısına ulaşılmadığı zaman katılımcılara sormaksızın iptal edilebilir veya rezervasyonlar bir sonraki tura kaydırılabilir.
  • Deniz ve hava koşullarına bağlı olarak Atlas-Tur'un seçmiş olduğu feribot değişiklik gösterebilir. Kötü hava koşullarından dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan Atlas-Tur sorumlu değildir.
  • Kesin rezervasyon için toplam tur bedelinin en az %50 kapora olarak ödenmelidir. Kalan ödeme ise seyahat sabahı Çeşme'de bulunan Atlas-Tur'a yapılır.
  • Tur başlangıç tarihine 7 gün kala tur katılımını iptal edenlerin kaporaları veya ödedikleri tüm tur bedeli yanar ve geri iade edilmez.
  • Pasaport gibi seyahat belgelerinde oluşabilecek sorunlardan dolayı Türkiye'den çıkış yapamayan veya Yunanistan'a giriş yapamayanların ödedikleri tur ücretinin tamamı yanar ve geri iade edilmez. ( Yurtdışı çıkış yasağı olanlar ve benzeri durumlarda dahil )
  • Tur başlangıç saatinde gelmeyen ve katılamayanların ödedikleri tüm tur bedeli yanar ve geri iade edilmez.
    Whatsapp İletişim Hattı